XIII Festyn z Trójką już za nami
09.06.2017 sp3_2012 678

W czwartek, 8 czerwca odbył się w naszej szkole XIII Festyn z Trójką. Na boisku szkolnym zgromadziła się młodzież, rodzice, pracownicy szkoły oraz goście. Festyn otworzyła dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 Halina Lubiszewska.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników festynu wiele atrakcji i niespodzianek. W przygotowanej przez Rade Rodziców kawiarence można było skusić się na słodkie małe co nieco,  zaś sympatycy czegoś treściwego mogli skorzystać z oferty kulinarnej w postaci grochówki, hamburgerów czy tradycyjnego chleba ze smalcem. Dla miłośników dzialań plastycznych przygotowano stoiska, przy których odbywały się konkursy plastyczne. Z tych zazwyczaj korzystały dzieci młodsze. Natomiast starsze tworzyły własne opowiadania, wykazując sie przy tym dużą kreatywnością. Jak zwykle ogromną popularnością cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i zamki, które przez cały festyn były wprost oblegane. W sali gimnastycznej odbył się także mecz piłki siatkowej rozegrany między najstarszymi klasami w szkole. Natomiast na boisku zostały zorganizowane  zawody sportowe, zawody strzeleckie oraz zabawy z animatorami.

Na festynie obecni byli także przedstawiciele straży pożarnej i policji. Każdy mógł zapoznać się z ekwipunkiem policjanta, oznakować rower, a także poćwiczyć umiejętność reanimacji na fantomie.

Całość imprezy uświetniły występy reprezentantów każdej klasy, dzieci przedszkolnych oraz zaproszonych gości. Nie zabrakło też turnieju rodzinnego.

Festyn zakończył się wspólnym odtańczeniem, jak co roku,"Zorby". Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy naszej środowiskowej imprezy spędzili miło i sympatycznie czas. informujemy, że kolejny festyn już za rok. Już sedecznie na niego zapraszamy.

Dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom i sponsorom, które włączyły się w przygotowanie naszego festynu. Dochód, który z niego pozyskaliśmy, zostanie przeznaczony na zakup dywanów do kącików edukacyjno-relaksacyjnych dla dzieci z klas I-III.

Tekst i zdjęcia: Alicja Borus