Praktyczny egzamin na kartę rowerową
20.06.2017 sp3_2012 679

Karta rowerowa w ZSP nr3 w Nakle nad Notecią.

Kartę rowerową można uzyskać po osiągnięciu wieku 10 lat oraz zdaniu egzaminu sprawdzającego wymagane kwalifikacje kandydata.
    W poniedziałek 19 czerwca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle odbyła się II część egzaminu na kartę rowerową. Przystąpiło do niej 19 uczniów, którzy wcześniej pozytywnie zdali część teoretyczną, wykazując się przy tym bardzo dobrą wiedzą z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
     Na egzaminie praktycznym uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami z jazdy rowerem na przygotowanym torze przeszkód. Sprawdzian obejmował między innymi: slalom pomiędzy słupkami, skręt w prawo i w lewo, przejazd po równoważni oraz tzw. „ósemkę”. Na początku został sprawdzony stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie jednośladów.
 Nad poprawnym przebiegiem egzaminu czuwały panie: wicedyrektor Alina Smarszcz i Alina Zielinska-Seredyn..
    Wszyscy uczniowie, którzy podeszli do części praktycznej egzaminu zdali go pomyślnie i otrzymają dokument uprawniający ich do pełnoprawnego poruszania się rowerem po drogach.
Szerokiej i bezpiecznej drogi!

Materiał: Alina Zielinska-Seredyn