W świecie magii i fantastycznych bohaterów
21.06.2017 sp3_2012 619

W ramach zajęć propagujących czytelnictwo i naukę jezyka angielskiego naszą placówkę w srodę , 14 czerwca br. zamieniono w szkołę magii i czarodziejstwa. Uczniowie przebrali się za magów i czarodziejów ze świata Harry’ego Pottera - bohaterów powieści  J.R. Rowling. Młodzież wzięła udział w konkursie wiedzy na temat w/w powieści oraz rozegrała mecz piłki siatkowej. Najlepszymi ekspertami na temat wiedzy o Harrym Potterze okazali się uczniowie klasy 6b. W meczu naprzeciwko siebie stanęły zespoły: ZSP3 i Hogwart. Nie pomogły tajemne moce i mecz wygrali reprezentanci ZSP3.

Dzień Hogwartu był ostatnim zadaniem liczonym do całorocznej rywalizacji klas. Ostatecznie po podsumowaniu wszystkich wyników rywalizację wygrała klasa IVb, która uplasowała się tuż  przed klasą IVa. Obie klasy będą mogły spędzić "noc w szkole", podczas której czeka je wiele atrakcji.

Tekst: Magdalena Adamczyk, Alicja Borus

Zdjęcia: Magdalena Adamczyk