Na spotkanie z naturą
21.06.2017 sp3_2012 452

W środę, 21 czerwca br. uczestnicy projektu "Ekologia w głowie się zaczyna II" udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Szubin, gdzie spotkali się z  leśniczym, panem Przemysławem Kornetem. Dzieci przemierzyły ścieżkę edukacyjną, po której oprowadził ich leśniczy. Poznały tu zasady zachowania się w lesie, gatunki roślin i zwierząt leśnych w różnych wartwach, zadania, którymi zajmują się pracownicy lasu. Odwiedziły również centrum monitoringu w Nadleśnictwie, którego celem jest rozpoznawanie i lokalizowanie zagrożeń dla lasu, zwłaszcza pożarów. Ostatnią częścią wycieczki były zabawy na placu, gdzie uczestnicy miło i aktywnie spędzili czas.

W wycieczce wzięli udział uczniowie klas IIa i IVb pod opieką pań: Renaty Lamprecht, Bernadety Dziewałtowskiej-Gintoft oraz Alicji Borus.

Wycieczka została sfinansowana przez Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI w ramach projektu współfinansowanego przez Powiat Nakielski.

Tekst i zdjęcia : Alicja Borus