Rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018
11.09.2017 sp3_2012 394

W poniedziałek, 11 września 2017r. z tygodniowym opóźnieniem rozpoczął się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 nowy rok szkolny. Opóźnienie spowodowane było koniecznością usunięcia szkód w placówce powstałych w wyniku nawałnicy. Konieczne remonty, zwłaszcza podłóg, zostały dokonane i młodzież mogła rozpocząć edukację w świeżo odnowionej placówce. Ten rok szkolny będzie różnił się od poprzednich, bowiem do szkół wprowadzana jest reforma oświaty zakładająca utworzenie ośmioletniej szkoły podstawowej i wygaszanie gimnazjum. W skład  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w tym roku wejdą:  3 grupy przedszkolne, 18 oddziałów klas I-VII SP oraz 11 oddziałów klas gimnazjalnych.

W pierwszym dniu nowego roku młodzież szkolna i dzieci przedszkolne  spotkały się z wychowawcami. Najmłodszych uczniów z klas I przywitała pani dyrektor Halina Lubiszewska. Dla pierwszaków był to wyjątkowy, pełen przeżyć dzień, bowiem  pierwszemu spotkaniu ze szkołą i nowym wychowawcą towarzyszy często stres. Dyrektor Halina Lubiszewska dokonała pasowania na ucznia każdego przybyłego kandydata, a wychowawcy wręczyli im drobne upominki. Pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów.

Wszystkim naszym uczniom życzymy, aby ten rok szkolny był dobry i spokojny, a osiągane wyniki przyniosły zadowolenie młodzieży, jej rodzicom i nauczycielom. Przedszkolakom natomiast życzymy miłego pobytu i dobrej zabawy.

Tekst: Alicja Borus

Zdjęcia: Bernadeta Dziewałtowska-Gintoft