Wizyta wyjątkowych gości
20.09.2017 sp3_2012 218

Środa, 20 września br. przejdzie do historii Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią. Do placówki przybyli wyjątkowi goście - przedstawiciele władz państwowych i  samorządu terytorialnego.  Wizytę złożyła Minister Edukacji Narodowej pani Anna Zalewska, której towarzyszyli Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski pan Józef Ramlau oraz Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty pan Marek Gralik.  Ze strony miasta gośćmi byli Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią pan Sławomir Napierała, Dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji pani Anna Biniakowska oraz skarbnik gminy pan Tomasz Angielczyk.  Celami wizyty minister były m.in. : obchodzony dziś  Dzień Przedszkolaka oraz ocena na jakim etapie prac remontowych jest szkoła po szkodach spowodowanych przez sierpniową nawałnicę. Gości serdecznie przyjęła dyrektor szkoły Halina Lubiszewska.

Minister spotkała się z dziećmi przedszkolnymi, które właśnie dziś obchodziły swoje święto – Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji maluchy, pod wnikliwym okiem swoich wychowawców, przygotowały krótki, ale bardzo treściwy program artystyczny. W repertuarze znalazły się wiersze, piosenki oraz gra na instrumentach i quizy. Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy i tańca. Na zakończenie wizyty maluchy wręczyły pani minister i pozostałym gościom bukiety kwiatów oraz drobne upominki. Goście odwzajemnili się wręczając przedszkolakom przywiezione prezenty.

Pani minister odwiedziła też dzieci szkolne, które pracowały podczas zajęć lekcyjnych. Przeprowadziła z nimi krótkie spontaniczne rozmowy, wysłuchała  wierszy oraz pytań, na które udzieliła odpowiedzi.

Zwiedziła także szkołę, zwracając uwagę na ogrom prac remontowych już wykonanych po zniszczeniach wywołanych przez sierpniową nawałnicę, ale także na prace nadal oczekujące na wykonanie. Dyrektor Halina Lubiszewska podkreśliła, że błyskawicznie wykonane remonty i prace porządkowe po nawałnicy możliwe były dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników szkoły i rodziców. Podczas spotkania zapadły ustalenia, że o środki na dalsze remonty gmina będzie wnioskować do  Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Tekst i zdjęcia: Alicja Borus