Wyjazd do Sosnowca za nami
21.09.2017 sp3_2012 162

SP 3

W dniach 11.09.2017 – 17.09.2017 dwudziestu czterech uczniów z trzema opiekunami przebywało na kolonii w Sosnowcu. Kolonie zostały zorganizowane i całkowicie sfinansowane przez władze miasta Sosnowca, w tym Prezydenta Miasta Arkadiusza Chęcińskiego. Dzieci z opiekunami zakwaterowane zostały  w Domu Sportowca przy budynku klubowym Zagłębia Sosnowiec. Władze miasta zapewniły dzieciom mnóstwo atrakcji.

Codziennie rano dzieci uczestniczyły w zajęciach szkolnych w Szkole Podstawowej nr 19. Pobyt w szkole był dla dzieci ciekawym przeżyciem i nowym doświadczeniem.

W programie znalazły się takie atrakcje jak:

• Laser House
  • Gry planszowe w duecie i grupie dla dzieci
  • Zajęcia taneczne w klubie im. Jana Kiepury
  • Udział w meczu Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice i Zagłębie Sosnowiec - Chojnice. Dzieci w koszulkach klubowych wyprowadzały piłkarzy na mecz
  • Zajęcia na basenie Klimontów
  • Zajęcia z instruktorem na ściance wspinaczkowej
  • Udział w festynie środowiskowym
  • Zwiedzanie egzotarium
  • Oglądanie konkursu muzycznego z udziałem Michała Wiśniewskiego
  • Pobyt w klubie Dekada (bilard i konsole)

Wyjazd był bardzo udany, a ciekawy program wypełnił czas dzieciom.

Opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu sprawowały: Dorota Trudzińska, Dorota Ptak i Iwona Tadych.

Tekst: Dorota Ptak

Zdjęcia: Iwona Tadych