Wycieczka do Turzyna klas trzecich
21.09.2017 sp3_2012 272

Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie jest doskonałą propozycją edukacyjną dla dzieci i młodzieży. W środę, 20 września br. w wycieczce szkolnej uczestniczyły dzieci z klas III a i III d, które udały się tam pod opieką swoich wychowawczyń – Renaty Lamprecht i Moniki Szykownej.  W muzeum dzieci spotkały się z Panem Andrzejem Morawskim, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedział o wszystkich eksponatach przedstawiających środowisko zwierząt polnych, leśnych i bagiennych. Dzieci zapoznały się również z eksponatami związanymi z łowiectwem i ochroną środowiska naturalnego. Uczniowie klas trzecich odwiedziły również stadninę koni. Ostatnią częścią wycieczki były zabawy na placu pt. „Wiedzą dzieci, gdzie jest miejsce śmieci”. Uczestnicy miło i aktywnie spędzili czas.

Tekst i zdjęcia: Monika Szykowna