Projekt partnerstwa eTwinning „ Die Postkarten auf Deutsch”
28.09.2017 sp3_2012 269

Uczniowie klasy 7a, 7b oraz 4b (klasa ta realizuje innowację pedagogiczną i uczy się dodatkowo j. niemieckiego, rosyjskiego i angielskiego) biorą udział w projekcie partnerstwa e Twinning. Głównym celem projektu plastyczno – językowego „Die Postkarten auf Deutsch” jest pisanie listów w języku niemieckim do rówieśników z krajów partnerskich (Niemiec i Węgier). Projekt ten trwa od września 2017 do marca 2018. W każdym miesiącu uczestnicy przygotowują własnoręcznie zrobione kartki pocztowe oraz listy, w których opisują siebie, rodzinę, szkołę, swoje miejsce zamieszkania, hobby czy święta w Polsce. Celem głównym jest poznanie życia codziennego, zainteresowań  i obyczajów rówieśników z krajów partnerskich, doskonalenie kompetencji językowych oraz rozwój plastyczny i kreatywny dzieci. W trakcie realizacji projektu będą wykorzystywane technologie informatyczno- komunikacyjne. Uczniowie nagrają o sobie krótki film w języku niemieckim, przygotują prezentacje multimedialną o świętach Bożego Narodzenia oraz nawiążą kontakt z młodzieżą z Niemiec i Węgier poprzez portal społecznościowy.  Pierwsze listy zostały już wysłane i czekamy na kolejną korespondencję z zagranicy.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Jakś- Jankowska