Projekt "Ekologia w głowie się zaczyna" zakończony
30.09.2017 sp3_2012 255

Zakończył się projekt "Ekologia głowie się zaczyna II" realizowany od marca do września 2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przez Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI w Nakle nad Notecią przy współfinansowaniu Powiatu Nakielskiego w ramach zadania publicznego 6/2017 "Ekologia i turystyka w powiecie nakielskim" . Celem projektu było: kształtowanie świadomości ekologicznej i postaw proprzyrodniczych wśród mieszkańców powiatu nakielskiego, a zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Popularyzowanie wiedzy ekologicznej nastąpiło poprzez warsztaty poznawcze, wycieczki tematyczne, akcje środowiskowe, zajęcia plenerowe, konkursy indywidualne i rodzinne.

Projekt został podzielony na trzy moduły, które były sukcesywnie wdrażane do realizcji. W pierwszym module: "Od wiedzy do praktyki: odbyły się spotkania ze specjalistami, wycieczki poznawcze z wykorzystaniem ścieżki dydaktycznej w Minikowie i Szubinie, warsztaty konstruowania gier i zabaw o tematyce ekologicznej, turniej wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, ekologiczne zawody sportowe oraz akcja zbierania i segregowania surowców wtórnych.

"Opakowanie i ich drugie życie" to moduł drugi, w ramach którego odbyły się warsztaty techniczne, rodzinny konkurs z wykorzystaniem surowców wtórnych oraz warsztaty origami.

Ostatni moduł został poświęcony ochronie przyrody i promowaniu lokalnego środowiska. "Przyroda powiatu nakielskiego w różnych odsłonach" promowana była poprzez konkurs fotograficzny, konkurs plastyczny oraz zajęcia rekreacyjno-poznawcze nad Notecią podczas rejsu statkiem.

29 września br.nastąpiło podsumowanie działań projektowych i wręczenie podziękowań oraz drobnych upominków dla najbardziej aktywnych uczestników projektu. Głównymi realizatorkami projektu były panie: Renata Lamprecht, Monika Szykowna i Bożena Redecka. Koordynatorkami działań były panie: Anna Kwasigroch i Alicja Borus.

Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI dziękuje wszystkim uczestnikom projektu oraz wolontariuszom, którzy włączyli się do realizacji działań projektowych.

Tekst i zdjęcia: Alicja Borus