Projekt "Victoria Wielkopolska 1918-1919 ..." dobiegł końca
02.10.2017 sp3_2012 86

Od lutego do września 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 realizowany był  projekt historyczny w ramach zadania publicznego nr 1/2017 Powstanie Wielkopolskie 1918 -1919 na Krajnie i Pałukach pn."Victoria Wielkopolska 1918-1919 w grze planszowej". Wykonawcą projektu było Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI przy współfinansowaniu Powiatu Nakielskiego.

Celem projektu „Victoria Wielkopolska 1918-1919 w grze planszowej” było  kształtowanie świadomości historycznej i postaw patriotyczno-obronnych wśród dzieci i młodzieży powiatu nakielskiego poprzez popularyzowanie dziejów Powstania Wielkopolskiego na Krajnie i Pałukach oraz podtrzymywanie pamięci o powstaniu z lat 1918-1919.

W ramach projektu  odbył się cykl spotkań historycznych z zakresu edukacji regionalnej, podczas których uczestnicy zajęć poznali podstawowe wiadomości dotyczące powstania oraz jego bohaterów. Odbyły się także warsztaty konstrukcji tematycznych gier planszowych , których efektem były ciekawe propozycje gier dla dzieci i młodzieży. Natomiast podczas warsztatów plastycznych  zaprojektowano pocztówki na 100-lecie powstania. Odbył się także konkurs rodzinny "Powstanie Wielkopolskie-pamiętamy!". Większość zadań zrealizowana została w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią, ale także w Muzeum Ziemi Krajeńskiej i Muzeum Ziemi Szubińskiej.

W piątek, 29 września br. nastapiło podsumowanie kolejnych zadań, wybranie najciekawszych gier i pocztówek.

Koordynatorkami projektu były panie: Alicja Borus i Anna Kwasigroch.

Stowarzyszenie bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom projektu za udział, a wolontariuszom za pomoc przy jego realizacji.

Tekst : Alicja Borus

Zdjęcia: Alicja Borus, Anna Kwasigroch