"Sprawni jak Powstańcy"
04.10.2017 sp3_2012 77

W sobotę, 30 września 2017 r. w amfiteatrze przy Nakielskim Ośrodku Kultury, miały miejsce  IV MANEWRY HARCERSKIE pod hasłem „Sprawni jak Powstańcy”. W tym roku MANEWRY były okazją, aby zdobyć sprawność grupową "Żołnierz". Uczestnicy musieli się wykazać umiejętnościami harcerskimi, historycznymi, żołnierskimi, strażackimi, znajomością musztry i udzielania pierwszej pomocy tzw. Samarytanki oraz sprawnym okiem w strzelaniu do celu. W manewrach uczestniczyło 7 drużyn z Hufca Nakło. Głównym organizatorem była 18. Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego ZAWISZACY z naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle. Wspomagał nas Związek Strzelecki Józefa Piłsudskiego, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt z Potulic, rodzice zuchów i harcerzy oraz przyjaciele naszej drużyny. Dziękujemy wszystkim za bezinteresowną pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu manewrów. Dziękujemy również panu Antoniemu Żygowskiemu za ufundowanie nagród.

Tekst i zdjęcia:Bernadeta Dziewałtowska-Gintoft