09.11.2017 sp3_2012 932
09.11.2017

SP 3

Od 1 września 2017 r. w klasach VII szkoły podstawowej wprowadzona została  realizacja zajęć z zakresu doradztwa zawodowego. Nasza szkoła również podejmuje ogół działań, które ułatwią młodym ludziom wybór własnej drogi edukacyjno-zawodowej. Zajęcia z doradztwa zawodowego mogą zapobiec nieprzemyślanym decyzjom, które będą miały wpływ na wybór dalszej ścieżki edukacyjnej i kariery. Lekcje umożliwią także uczniom zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do poznania siebie i określenia własnych predyspozycji zawodowych oraz rozpoznanie rynku pracy i zasad nim rządzących. Uczniowie klasy VII b w ramach takich zajęć odwiedzili 7 listopada 2017 fabrykę obuwia pana Ignasiaka. Jest to duży zakład zatrudniający ponad 200 pracowników w samym Nakle (Druga część znajduje się w Mroczy). Potencjał produkcyjny wynosi ok. 10 000 par dziennie. Spółka posiada własne szwalnie wyposażone w maszyny sterowane komputerowo, własną hafciarnię czy drukarnię sublimacyjną. Następnie młodzież została zaproszona  do zakładu sprzętu instalacyjnego „Polam Nakło”, gdzie miała okazję zapoznać się z pracą w dziale produkcji i elektrotechniki, a także technologii wytrysku tworzyw termoplastycznych. Na koniec wycieczki uczniowie zostali poczęstowani słodkim upominkiem od firmy pana Ignasiaka.

Materiał: Agnieszka Jakś-Jankowska