Na spotkanie z Pippi i Panem Kleksem
10.11.2017 sp3_2012 916

We wtorek, 7 listopada br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklach teatralnych przygotowanych przez aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Dzieci młodszych klas wybrały się na spotkanie ze znaną wszystkim rudowłosą Pippi. W spektaklu "Ach, ta Pippi!" podziwiały grę aktorów, którzy wcielali się w postacie wystepujące w sztuce. Poznały także pracę lalkarzy, którzy odgrywali sceny z użyciem lalek teatralnych. Spektakl był pełen emocji, efektów specjalnych  i zabawnych sytuacji.

Natomiast starsze klasy spotkały się z "Panem Kleksem". Wspólnie z aktorami odbyły podróż do krainy fantazji, do słynnej Akademii Ambrożego Kleksa. W przedstawieniu zastosowano multimedialne efekty specjalne oraz dużo muzyki.

Po zakończeniu spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami, podczas którego młodzież poznała wiele ciekawostek dotyczących ich pracy  oraz ćwiczyły umiejętność pracy z lalką teatralną.

Tekst i zdjęcia: Alicja Borus