Przedstawienia profilaktyczne
10.11.2017 sp3_2012 314

10 listopada 2017 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią odbyły się spektakle profilaktyczne teatru „Kurtyna” z Krakowa.

Klasy I – IV oglądały bajkę profilaktyczną pt. „Tu rządzi kot”.
Była to opowieść o tym jak wspaniale jest odkrywać, ze świat może być miejscem, którego będziemy mądrymi i szczęśliwymi mieszkańcami cieszącymi się szacunkiem i uznaniem innych.  Zachęcała dzieci do wytrwałości, pracowitości oraz bycia uczciwym i sprawiedliwym.

Dla klas V – VI przygotowano spektakl pt. „Możesz odmienić siebie”. Klasy VII oraz II i III gimnazjum oglądały spektakl „Labirynt”. Spektakle te zawierały cenne walory wychowawczo-profilaktyczne, m.in. uczyły umiejętności asertywnego wyrażania własnych potrzeb, rozwijały wrażliwość na potrzeby innych ludzi, kształtowały umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz uczyły rozwiązywania konfliktów w sposób zgodny z przyjętymi normami.

Profesjonalne przygotowanie spektakli oraz wspaniała gra aktorów spowodowały, że dzieci z zaciekawieniem oglądały spektakle.

Tekst: Dorota Ptak

Zdjęcia: Julia Ziółkowska