Wieczornica i wspólny śpiew pieśni patriotycznych
17.11.2017 sp3_2012 1235

W czwartek, 16 listopada br. w szkolnej świetlicy odbyła się WIECZORNICA PATRIOTYCZNA zorganizowana przez Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI.  Jej głównym celem, jak co roku, był wspólny śpiew pięknych i w większości wzruszających pieśni patriotycznych, układanych przez lata niewoli przez żołnierzy różnych formacji wojskowych. Wśród gości na sali znalazły się całe rodziny, młodzież, rodzice oraz pracownicy placówki.  Uczestników wieczornicy serdecznie powitały organizatorki: Anna Kwasigroch i Alicja Borus.

Wstępem do całości była  historia naszej Ojczyzny,  przedstawiona w formie teatru cieni, przygotowanego przez panie Magdalenę Adamczyk, Julię Ziółkowską i Alicję Borus. Pojawiły się tu przełomowe epizody historyczne oraz postacie znane z imienia i nazwiska, jak Józef Piłsudski, ale także anonimowe, jak matka, żołnierz, chłopak, dziewczyna... W postacie wcielili się uczniowie klasy 5b. Całość uświetnił śpiew w wykonaniu Agnieszki Masloch.

Zasadniczą część spotkania poświęcono wspólnemu śpiewowi znanych i mniej znanych pieśni. W rytm melodii rozbrzmiały słowa "Piechoty", "Przybyli ułani", "Marsz I Brygady", "Marsz Polonia", "Jak długo w sercach naszych" i wielu innych lubianych pieśni.

Podczas spotkania została także podsumowana II edycja  konkursu rodzinnego pn. "Historia w sztuce ukryta". Do organizatorów wpłynęło 25 prac, które zostały ocenione i nagrodzone. Nagrody wręczyły: dyrektor Halina Lubiszewska oraz organizatorki konkursu -Alicja Borus i Anna Kwasigroch.

W kategorii praca przestrzenna:

I miejsce: Michał, Joanna i Piotr Krzoska

I miejsce: Martyna, Michał i Magdalena Grzegorek

II miejsce: Przemyław Przygoda

II miejsce: Kamil Dobosz

II miejce: Michał Cybulski i Emilia Cybulska

III miejsce: Gracjan Belica

W kategorii praca przestrzenna:

I miejsce: Marlena, Rafał i Anna Nelka

I miejsce: Michał, Joanna i Piotr Krzoska

II miejsce: Eliza Machoń, Angelika Sobolewska-Smolińska, Bartosz Machoń

II miejsce:Maja Stańczyk i Amelia Dombrowska

II miejsce: Kinga i Weronika Jagodzinskie

II miejsce: Wiktoria Łach i Dorota Jackiewicz

III miejsce: Anna, Julia oraz Magdalena, Grzegorz Zajączkowscy

III miejsce:Olaf Kowalski i Anna Kotowska-Kowalska

III miejsce: Jaś i Izabela Walkowiak

Wyróżnienia otrzymali:

Zuzanna, Mikołaj i Agnieszka Kowalscy

Julia i Kinga Borakiewicz

Domnik Lipkowski

Zofia Madecka, Alicja Woźniak i Agnieszka Woźniak

Zuzanna, Aurelia, Wojciech Tyckunowie

Julia Szcześniak

Dziękujemy wszystkim za przystąpienie do konkursu i gratulujemy ciekawych pomysłów. Prace konkursowe zostały wyeksponowane na wystawie w szkole.

Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI serdecznie dziękuje wszystkim osobom , które włączyły się w przygotowanie kolejnej wieczornicy. Podziękowania kierujemy do rodziców, nauczycieli oraz młodzieży. Dziękujemy również za tak liczną frekwencję. Do zobaczenia za rok.

Oba działania: wieczornica i rodzinny konkurs zostały zorganizowane w ramach projektu "Historia w sztuce ukryta" przy współfinansowaniu Powiatu Nakielskiego.

Tekst: Alicja Borus

Zdjęcia: Bernadeta Dziewałtowska- Gintoft