"Bądź ze mną EKO"
02.06.2019 sp3_2012 700
02.06.2019

SP 3

Pod takim tytułem w dniach 13 – 17 maja br. obchodziliśmy Szkolny Tydzień Ekologiczny. Poprzedzony on został CZYTANIEM NA ŚNIADANIE pod hasłem „W leśnej ciszy”.

Każdemu dniu przypisany był inny symboliczny kolor i nazwa. Był więc: DZIEŃ EKOLOGA, DZIEŃ ZIEMI, DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI, DZIEŃ POWIETRZA I DZIEŃ WODY.   W ciągu tego Tygodnia podjęto wiele różnorodnych działań promujących zachowania proekologiczne, m.in.:

- ustalenie KODEKSU EKOLOGA,

- wyszukiwanie i układanie haseł dotyczących ochrony środowiska,

- realizowano program „Nie pal przy mnie, proszę”

- uczniowie uczyli się piosenki lub wiersza o tematyce ekologicznej,

- odbyły się ćwiczenia utrwalające kolory recyklingu,

- wykonano przedmioty użytkowe z odpadów,

- wznowiono akcję zbierania nakrętek dla potrzebującej dziewczynki,

- przeprowadzono ekologiczny tor przeszkód,

- przygotowano ulotki i plakaty z hasłami,

- zorganizowano warsztaty techniczne pn. „Pomysł na pudełko” oraz wykonano ekologiczne

zakładki do książki

- oglądano filmy o tematyce ekologicznej i przeprowadzono pogadanki.

Dużą radość sprawiło dzieciom sadzenie roślin na terenie szkoły. W związku z tym                 chciałabym podziękować Rodzicom naszych uczniów, którzy licznie włączyli się w akcję zazieleniania terenu naszej placówki i dostarczyli wyjątkowe rośliny oraz odpowiednią dla nich ziemię.

Podjęte działania miały na celu pokazanie sposobów i konieczności ochrony środowiska naturalnego dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Działania zostały podjęte w ramach projektu "Bądź ze mną EKO" realizowanego przez Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI przy współfinansowaniu Powiatu Nakielskiego.

Działania koordynowała pani Renata Lamprecht.