Karta rowerowa w ZSP 3
16.06.2019 sp3_2012 665

Kartę rowerową można uzyskać po osiągnięciu wieku 10 lat oraz zdaniu egzaminu sprawdzającego wymagane kwalifikacje kandydata.
        W poniedziałek 10 czerwca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią, przy pięknej pogodzie, odbyła się  II część egzaminu na kartę rowerową dla 18 uczniów, którzy pozytywnie zdali część teoretyczną, wykazując się przy tym bardzo dobrą wiedzą z zakresu znajomości znaków drogowych, przepisów ruchu drogowego, pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach i udzielania pierwszej pomocy.
         Na egzaminie praktycznym uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami z jazdy rowerem na przygotowanym torze przeszkód, który obejmował między innymi: slalom pomiędzy słupkami, skręty w prawo i w lewo, przejazd po równoważni, przejazd po okręgu i po wąskiej ścieżce. Na początku został sprawdzony stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie jednośladów.
 Nad poprawnym przebiegiem egzaminu czuwały panie: Renata Lamprecht  i Alina Zielinska-Seredyn..
        Wszyscy uczniowie, którzy podeszli do części praktycznej egzaminu, zdali go pozytywnie i już wkrótce otrzymają dokument uprawniający ich do pełnoprawnego poruszania się rowerem po drogach. Wszystkim życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi!

Materiał: Alina Zielinska-Seredyn