Zakończenie roku
20.06.2019 sp3_2012 738

W środę, 19 czerwca 2019r. nastąpilo oficjalne zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W naszej szkole uroczystość ta zostala podzielona na dwie części.

W pierwszej rok szkolny pożegnali uczniowie klas I-VII. Dzieci z klas młodszych  przygotowały wakacyjne piosenki i wiersze, którymi przywitały zbliżające się wakacje. Dyrektor Halina Lubiszewska i wicedyrektorzy Beata Szydlak i Leszek Dornowski wręczyli uczniom nagrody za szczególne osiagnięcia w konkursach przedmiotowych oraz stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Przypomnijmy, że stypendia motywacyjne przyznawane są od klasy IV. W bieżącym roku w kl. IV-VII przyznano 19 stypendiów za wyniki w nauce i 2 za osiągnięcia sportowe.

Wśród wyróżnionych uczniów znalazł się również uczeń klasy 2b - Filip Osiński, który swoje nagrody za bardzo dobry wynik, odebrał na początku czerwca br.  na Gali Laureatów Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur matematyczny".

W drugiej części ze szkołą i wychowawcami żegnali się absolwenci: uczniowie klas VIII szkoły podstawowej i ostatni rocznik klas gimnazjalnych. W tej części uroczystości zostali nagrodzeni uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem: 16 osób z kl. VIII i 37 z kl. III gimnazjalnych , a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. W tym miejscu składamy gratulacje wszystkim absolwentom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 oraz ich rodzicom, życząc wszystkiego dobrego w dalszej edukacji i podejmowaniu słusznych decyzji.

W klasach VIII i III gimnazjalnych przyznano również stypendia motywacyjne: 10 za wyniki w nauce oraz 11 za osiągnięcia sportowe.

W bieżącym roku szkolnym Kapituła przyznała 3 statuetki "KRYSZTAŁOWE TRÓJKI"  dla wyróżniających się absolwentek szkoły podstawowej. Wyróżnione zostały: Julia Borakiewicz, Zuzanna Gamalska,  Oliwia Żywicka.

Kapituła uhonorowała również 2 osoby za szczególną pracę na rzecz dzieci i młodzieży, pielęgnowanie wartośći ponadczasowych oraz pracę z drużyną harcerską. "SUPER KRYSZTAŁOWE TRÓJKI" otrzymali: druhna przewodniczka Bernadeta Dziewałtowska-Gintoft i druh przewodnik Adam Dziewałtowski - Gintoft.

Uroczystość zakończyła się podziękowaniem dla wychowawców, pod których opieką absolwenci spędzili kilka szkolnych lat. Dalsza część pożegnań odbyła się już w klasach...

Zdjęcia znajdziesz w galerii zdjęć oraz pod tym linkiem: https://photos.app.goo.gl/YMua6PAXDcycc7fm9