Nabór do siatkarskich klas sportowych w Trójce
16.03.2019 MN 948

W nadchodzącym roku szkolnym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 planowane jest utworzenie klasy IV sportowej o profilu siatkówki. Planujemy również nabór uzupełniający do istniejących już klas sportowych - V i VI.

Od września, nowego roku szkolnego 2019/2020, planujemy kontynuację szkolenia dzieci we współpracy z klubem NTS Trójka. W tworzonej klasie sportowej uczniowie będą mieli zwiększoną liczbę zajęć w-f, które będą przeznaczone na kształtowanie ogólnej sprawności oraz ukierunkowanych umiejętności siatkarskich. W ramach wychowania fizycznego uczniowie przez cały okres nauki będą mieli również zajęcia z pływania.

Jako jeden z trzech ośrodków w województwie klub i szkoła biorą udział w projekcie PZPS-u - Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS), dzięki czemu obecni uczniowie osiągają wielkie sukcesy w skali ogólnopolskiej.
Uczniowie klas sportowych w Trójce zdobyli w ostatnich latach m.in. Mistrzostwo Polski w Siatkówce Plażowej oraz brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików, a wywalczone 2 lata temu Mistrzostwo Polski szkół gimnazjalnych zaowocowało uczestnictwem w Mistrzostwach Świata Szkół w Brnie.

Zawodnicy w trakcie szkolenia uczestniczą też w licznych turniejach ogólnopolskich oraz obozach sportowych. Organizując szkolenie, pragniemy zachęcić dzieci do sportu jakim jest siatkówka, a jednocześnie wykorzystać potencjał motoryczny dzieci (wzrost, skoczność) bardzo często marnowany w innych dyscyplinach.

Wszystkich chętnych uczniów i ich rodziców zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 26 marca br. o godzinie 17:00 w świetlicy szkolnej.

Testy sprawnościowe odbędą się 2. kwietnia o godzinie 17:00 i 18:00 w sali ZSP3 w Nakle, ul. Mrotecka 1a.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy rodziców do kontaktu z koordynatorem SOS w Nakle -Arturem Sierzchułą - tel. 501 66 99 13 lub e-mail:

Nie zwlekaj i podejmij siatkarskie wyzwanie! Nie obawiaj się! Zostań Mistrzem razem z nami!

nabór