Powstanie Wielkopolskie - PAMIĘTAMY!
23.03.2019 sp3_2012 884

15 marca br. w naszej szkole odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego o Powstaniu Wielkopolskim zorganizowanego przez Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI w ramach projektu "Powstanie Wielkopolskie w pamięci młodego pokolenia", który jest współfinansowany przez Powiat Nakielski.

Zasadniczym celem konkursu było propagowanie wiedzy i pamięci wśród młodzieży i dzieci o Powstaniu Wielkopolskim. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i wykonanie kartki historycznej na 100-letnią rocznicę zwycięskiego zrywu powstańczego.

Do organizatorów wpłynęły 123 prace, które zostały ocenione przez jury w składzie: Agnieszka Jakś -Jankowska, Angelika Sobolewska-Smolińska i Anna Kwasigroch. Ocenie podlegały: zgodność z tematem i regulaminem, pomysłowość, estetyka wykonania. Jury przyznało miejsca i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: kl.IV-VI i kl. VII-VIII i gimnazjalne.

W kategorii kl. IV-VI:

I miejsce: Zofia Piergies - ZSP4 w Nakle nad Notecią

Julia Kółeczko - ZSP w Ślesinie

II miejsce: Zuzanna Pensko - ZSP4 w Nakle nad Notecią

III miejsce: Eliza Machoń - ZSP3 w Nakle nad Notecią

Filip Skubiszewski - ZSP4 w Nakle nad Notecią

Wyróżnienia w tej grupie wiekowej otrzymali: Lena Skupin - ZSP4, Władysław Kalaczyński - NSP w Trzeciewnicy, Julia Błachewicz - ZSP 4, Maria Januszewska - ZSP4.

W kategorii kl. VII-VIII i gimnazjalne:

I miejsce: Katarzyna Kamińska - ZSP4 w Nakle nad Notecią

Anna Borus - ZSP4 w Nakle nad Notecią

II miejsce: Marta Wojtalewicz- ZSP4  w Nakle nad Notecią

III miejsce: Julia Kowalczyk - ZSP w Ślesinie

Weronika Dąbecka - ZSP3 w Nakle nad Notecią

Wyróżnienia otrzymali: Julia Jabłońska - SP w Występie, Vanessa Ligowska- ZSP3 , Agnieszka Wojciechowska - ZSP 4, Kornelia Zadłużna - ZSP3 .

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom i wyróżnionym gratulujemy.

Do konkursu uczniów przygotowali nauczyciele: Marzena Kozłowska, Kamila Podraza, Michał Gacka, Mirosława Krupińska, Magdalena Szykowna-Kiersznicka. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zmotywowanie uczniów do udziału w konkursie oraz poświęcony czas.

Konkurs zorganizowały panie: Alicja Borus i Agnieszka Jakś-Jankowska. Było to kolejne działanie podjęte w ramach realizowanego  projektu, na który Powiat Nakielski przyznał środki w ramach otwartego konkursu nr 1/2019 "Powstanie Wielkopolskie 1918 -1919 na Krajnie i Pałukach".

Materiał: Alicja Borus