Wesoły Świat Muzyki - koncert
23.03.2019 sp3_2012 853

Dnia 15 marca 2019 roku przedszkolaki oraz uczniowie z klas I- III naszej szkoły byli w Nakielskim Ośrodku Kultury na kolejnym koncercie edukacyjnym Wesoły Świat Muzyki pt.” Wiosna w muzyce” przygotowanym i prowadzonym przez panią Patrycję Cywińską- Gacka. Tematem audycji była zbliżająca się wiosna. Koncert sprawił, że dzieci mogły poczuć jej bliskość. W programie audycji znalazły się utwory Antoniego Vivaldiego, Igora Strawińskiego, Georga Fridricha Haendla, piosenki i krótkie humorystyczne filmiki o wiośnie. W programie znalazł się taniec w wykonaniu pani Moniki Kochanowskiej, kierownika zespołu Krajna. Pani Monika  wcieliła się w rolę tańczącej, radosnej Pani Wiosny. Zaprezentowała walca oraz zaprosiła całą publiczność do tańca wg swojej choreografii. Dzieci chętnie wykonywały wszelkie zaproponowane przez panią Monikę ruchy, po prostu tańczyły. Prowadząca koncert przygotowała zagadki, które były sprawdzianem wiedzy o wiośnie. Słuchaliśmy też śpiewu ptaków. To było bardzo udane piątkowe przedpołudnie. Warto zaznaczyć, że audycję muzyczną, objął Honorowym Patronatem Burmistrz Nakła nad Notecią w związku z kalendarzem imprez z okazji 720 urodzin Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

Materiał: J. Korta-Kanigowska