Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
23.03.2019 sp3_2012 893

Pasowanie na czytelnika organizowane co roku przez bibliotekę, weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. 21.03.2019 r.  na pierwsze spotkanie przybyli uczniowie wszystkich klas pierwszych. Podczas uroczystości mali czytelnicy obejrzeli występ uczniów z kl. VIb na temat poszanowania książek. Były też zagadki na temat baśniowych bohaterów.  Dzieci zapoznały się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki, wysłuchały próśb książki. Najważniejszą chwilą całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów oraz symboliczne pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Na zakończenie wszyscy otrzymali  kolorowe książki oraz pamiątkowe dyplomy. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie rozpocznie przygodę z książką, która zagości na stałe u wielu młodych czytelników.

Mariusz Krause