Światowy Dzień Wody
30.03.2019 sp3_2012 938
30.03.2019

SP 3

O tym, że woda to skarb doskonale wiemy, ale nie zawsze pamiętamy, stąd też Państwowy Powiatowy Inspektorat w Nakle postanowił przypomnieć nam o obchodach Światowego Dnia Wody, który przypada na dzień 22 marca. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z zasobami wody, jej jakością i dostępnością . Zostaliśmy zachęceni do aktywnego propagowania akcji wśród uczniów, rodziców oraz nauczycieli i poproszeni o włączenie się w obchody tego dnia. Tematyka poświęcona wodzie jest wpisana w naszą pracę pedagogiczną. Pojawia się wielokrotnie w czasie roku szkolnego. Cały tydzień poprzedzający Światowy Dzień Wody poświęciliśmy wodzie jako niekwestionowanemu skarbowi, darowi życia. Odbyliśmy pogadanki, powstały wystawy edukacyjne oraz ciekawe prace plastyczne, które zawisły w salach lekcyjnych i na szkolnym holu.22 marca uczniowie i wychowawcy w swoim ubraniu eksponowali niebieski kolor. Obiecujemy pamiętać o wodzie każdego dnia oraz brać pod uwagę jak wielki mamy wpływ na to, aby nam jej nigdy nie zabrakło.

Materiał: Wiesława Bartkowiak