Dzień Języków Obcych
30.03.2019 sp3_2012 1029

W środę, 27 marca 2019r., w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych, podczas którego każdy oddział szkolny i przedszkolny prezentowal wybrany kraj. Już w lutym odbyło się losowanie, podczas którego reprezentant klasy losował kraj do prezentacji. Zadaniem każdego oddziału było przygotowanie flagi, stoiska i występu artystycznego. Klasy pod kierunkiem wychowawców przygotowały bardzo bogate stoiska, na których prezentowano regionalne potrawy, zwyczaje, ciekawostki, charakterystyczne zabytki...

Drugim zadaniem było przygotowanie występów artystycznych. Każda klasa zaprezentowała się w tańcu, piosence lub grze na instrumencie. Podczas tych wystepów widownia mogła zwiedzić niemal cały świat i poznać stroje oraz charakterystyczne elementy kultury poszczególnych krajów.

Całość oceniało jury w składzie: Dorota Ptak, Małgorzata Osińska, Michał Gacka i Joanna Tyckun - przewodnicząca Rady Rodziców. Dla klas, które najlepiej się zaprezentowały przewidziano nagrody, których fundatotrem była Rada Rodziców.

Po zliczeniu wszystkich punktów nagrody otrzymali:

- grupa przedszkolaków - nagroda - lody

- klasy II i III - nagroda - lody

- klasa VIa - nagroda - pizza

- klasa VIIIb - dofinansowanie transportu do Bydgoszczy

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspólnej zabawy, dziękujemy za zaangażowanie , pomysłowość i wszelką pomoc w przygotowaniu szkolnej imprezy.

Nad całością projektu czuwała pani Agnieszka Jakś - Jankowska.