Nakło za czasów Kazimierza Wielkiego
16.05.2019 sp3_2012 588

W dniu 2.04.2019 r.  odbyło się w naszej szkole spotkanieuczniów  klasy 4b i 4c z Anną Sergott, kustoszem  Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle dotyczące życia gospodarczego i kultury w okresie średniowiecza.

Prelekcja  związana była również  z historią rozwoju naszego miasta .

Pani Sergott opowiadała o początkach grodu nad Notecią

i budowlach z czasów Kazimierza Wielkiego, których już nie ma w Nakle, ale zachowały się ślady ich istnienia.

Przekazała ciekawe informacje nt. ubioru, handlu i życia codziennego w naszym grodzie.

Uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez naszego gościa, a  na zakończenie spotkania zadawali pytania związane z tematem.

Celem tej lekcji muzealnej było przybliżenie historii naszego miasta w czasie rozkwitu murowanych zamków i kościołów za czasów króla Kazimierza Wielkiego.

E.Strzyżewska , M. Osińska