Lekcja historii o Konstytucji 3 maja
16.05.2019 sp3_2012 671

We wtorek, 14 maja odbyła się w naszej szkole niezwykła lekcja historii poświęcona Konstytucji 3 maja. W sali lekcyjnej pojawili się: król Stanisław August Poniatowski, ksiądz Hugo Kołłątaj i marszałek Sejmu Wielkiego Stanisław Małachowski. Ich celem było przeniesienie młodzieży do XVIIIw. i przekazanie ważnych wydarzeń dotyczących okoliczności uchwalenia pierwszej w Polsce konstytucji. Lekcję  przeprowadzili uczniowie z kl. 5b, 6b i 7a pod kierunkiem nauczyciela historii Alicji Borus. Młodzież przygotowała montaż słowny wzbogacony prezentacją multimedialną. Ciekawość, zwłaszcza u najmłodszych uczestników lekcji , wzbudziły stroje z ówczesnej epoki. Przybliżając historię konstytucji uczniowie przybliżyli również historię patrona naszej szkoły. W uroczystości wzięły udział dzieci z klas młodszych i młodzież z klas starszych. Całość zamykał "żywy obraz", który tworzyli uczestnicy lekcji na podstawie obrazu Jana Matejki.

Uroczystość została przygotowana w ramach projektu pt."3Maj z patronem", który jest współfinansowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomira Napierałę i Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI.

Koordynatorkami projektu są Alicja Borus i Anna Kwasigroch.