Sprawdzili wiedzę i ... zdobyli nagrody
17.05.2019 sp3_2012 697

W naszej szkole odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Konstytucji 3 Maja. Jego celem było propagowanie wiedzy o pierwszej konstytucji w Europie i wydarzeniach towarzyszacych jej powstaniu.  Uczestnicy zmagań konkursowych rozwiązywali test składający się 35 zadań zamkniętych i otwartych opartych m.in. na źródłach ikonograficznych, analizach fragmentów tekstu, wyciągania i formułowania wniosków przyczynowo-skutkowych.

Jury po sprawdzeniu prac ogłosiło następujące wyniki:

I miejsce: Julia Borakiewicz - ZSP3 w Nakle nad Notecią

II miejsce: Agnieszka Bala - ZSP4 w Nakle nad Notecią i Mikołaj Mamach - ZSP3 w Nakle nad Notecią

III miejsce: Lena Kubacka - ZSP4 w Nakle nad Notecią i  Marta Małecka  - ZSP3 w nakle nad Notecią

Nagrody wręczyła pani dyrektor ZSP3 Halina Lubiszewska oraz organizator zmagań konkursowych pani Alicja Borus.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy. Składamy również podziękowania dla nauczycieli przygotowujących uczniów tj. paniom: Beacie Taczyńskiej-Milczarek, Dagmarze Zemło- Deji i Brygidzie Majewskiej.

Konkurs był kolejnym działaniem realizowanym w ramach projektu "3Maj z patronem", który jest współfinansowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomira Napierałę oraz Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI.

Koordynatorkami projektu są Alicja Borus i Anna Kwasigroch.

materiał: Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI