Znamy mistrza chińskiej układanki
28.05.2019 sp3_2012 633

Już po raz jedenasty uczniowie naszej szkoły przystąpili do rywalizacji o tytuł „Mistrza tangramu”- chińskiej łamigłówki, typu puzzle. Jak zwykle konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród społeczności uczniowskiej. Do konkursowych zmagań przystąpiło 26 osób z klas II-VIII. Zadaniem uczestników było ułożenie, z 7 klocków- tanów, jak największej ilości figur przedstawiających ludzi, zwierzęta, przedmioty, których kontury przedstawione były w karcie pracy.  Na wykonanie zadania mieli oni 45 minut. Poziom w tym roku był bardzo wysoki i wyrównany. 17 ułożonych obrazków nie wystarczyło, aby zająć medalowe miejsce. 10 lub więcej rysunków ułożyło 9 osób.

W tym roku podium zdominowały dziewczęta. Mistrzynią chińskiej układanki została Martyna Muzalewska z kl. 8b (20 obrazków), drugie miejsce zajęła Michalina Brzyska z klasy 6b, a trzecie jej klasowa koleżankaNikola Sitarz. Najlepszy wynik wśród najmłodszych uzyskała Natalia Nowak z kl. 2b (10 obrazków).

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy sukcesów i oczywiście zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, już za rok.