Ogłoszenie wyników konkursów matematycznych
01.06.2019 sp3_2012 658

W dniu dzisiejszym, po kilku miesiącach wytężonej pracy, odbyło się podsumowanie, ogłoszenie wyników oraz nagrodzenie laureatów i finalistów matematycznych konkursów.

Od stycznia do maja br. uczniowie klas II- VI, pasjonujący sie matematyką i lubiacy rozwiązywać zadania,  brali udział w wieloetapowych konkursach:  "Małej Lidze Matematycznej" - klasy II-IV i "Super matematyku"- klasy V-VI. Co dwa tygodnie otrzymywali oni, do wykonania w domu, nowy zestaw zadań. Za każde prawidłowo rozwiązane i opisane zadanie mogli otrzymać 2 punkty. Suma zdobytych punktów zdecydowała o tym, kto został zwycięzcą "Małej Ligi Matematycznej". Najlepsi uczestnicy "Super matematyka", po eliminacjach, o ten tytuł rywalizowali w finale szkolnym. Oto najlepsi matematycy:

"MAŁA LIGA MATEMATYCZNA":

1. Filip Osiński kl. 2b

2. Natalia Nowak kl. 2b

3. Zofia Balcer kl. 4b

"SUPER MATEMATYK":

1. Jagoda Kaszubowska kl. 5b

2. Bartosz Górecki kl. 6b

3. Amelia Dombrowska kl. 5b

Również w tym tygodniu odbył się po raz jedenasty w naszej szkole konkurs układania chińskiej łamigłowki - "Mistrz tangramu". Uczestnicy tego konkursu również w dniu dzisiejszym odebrali swoje dyplomy i nagrody. Laureatami konkursu zostały:

1. Martyna Muzalewska kl. 8b

2. Michalina Brzyska kl. 6b

3. Nikola Sitarz kl. 6b

Najlepszy wynik wśród klas młodszych uzyskała Natalia Nowak.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach, laureatom gratulujemy osiągnięć i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również nie zabraknie pasjonatów Królowej Nauk.

Organizatorem wszystkich konkursów była p. A. Smarszcz.

Zadania oraz informacje o konkursach oraz zwycięzcach poszczególnych etapów dostępne są w zakładce "Nauka".