Dobrze czujemy się, gdy wokół brak śmieci
16.06.2019 sp3_2012 418

27 maja 2019 r. klasa 1b przeniosła się z sali lekcyjnej na boisko szkolne, aby uczestniczyć w zajęciach polonistyczno-przyrodniczych na świeżym powietrzu. Tematyka zajęć, pogoda  i kocyk zachęcały do wyjścia w teren. Uczniowie zapoznawali się z omawianym zagadnieniem lekcji w formie zabawowej i zadaniowej. Zielone boisko oraz brak śmieci dokoła wywołały miłą atmosferę oraz chęć dłuższego pobytu w cieniu drzew. Naturalna scenografia wywołała   u dzieci refleksję dotyczącą naszej egzystencji na czystej planecie. Miło było usłyszeć stwierdzenie pierwszoklasistów, że każdy z nas ma wpływ na środowisko naturalne  i każdy może je codziennie chronić. Po zakończeniu zajęć nikomu nie trzeba było przypominać o pozostawieniu porządku w miejscu swojego pobytu.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu „Bądź ze mną EKO” współfinansowanego przez Powiat Nakielski i Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI.

Renata Lamprecht