Początek roku szkolnego 2019/2020
02.09.2019 sp3_2012 254

Żegnajcie wakacje! Witajcie szkolne mury!

2 września 2019r. na szkolnym boisku zebrała się młodzież szkolna oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych i ich rodzice. Na początku  zabrzmiała syrena , która przypomniała wydarzenia z 1 września 1939r. - napad Niemiec na Polskę i rozpoczęcie II wojny światowej. Uczestników tamtych wydarzeń uczczono minutą ciszy.

Zgromadzonych przedszkolaków, uczniów i rodziców powitała pani dyrektor Halina Lubiszewska, która następnie przekazała informacje o zmianach jakie zaszły w szkole i przedszkolu podczas wakacji. W nowym roku szkolnym 2019/2020 w Przedszkolu nr 1 będzie 6 oddziałów przedszkolnych (wcześniej były 3), które zostały przygotowane i wyremontowane przez pracowników placówki. Do naszego przedszkola uczęszczać będzie 131 dzieci.

Młodzież szkolna będzie uczyć się w 21 salach lekcyjnych w kl. I-VIII, w sumie 475 uczniów. Tu także zaszły zmiany - wyremontowano 3 sale lekcyjne i wyposażono w tablice interaktywne.

W szkole zaszły również zmiany personalne. Dyrektor Halina Lubiszewska podziękowała za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora Gimnazjum nr 3 i wicedyrektora ZSP3 panu Leszkowi Dornowskiemu. Poinformowała także, że funkcje wicedyrektorów pełnić będą panie: Beata Szydlak i Anna Kwasigroch. Pięciu nauczycieli zasilo również kadrę przedszkolną.

Dla  dzieci z  klas I był to wyjątkowy dzień, ponieważ czekała ich uroczystość pasowania na ucznia. Dzieci wraz z wychowawcami udali się na uroczystość, podczas której pani dyrektor Halina Lubiszewska pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali okolicznościowe dyplomy i drobne upominki. Następnie udali się z wychowawcami do swoich sal.

WSZYSTKIM UCZNIOM SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ DZIECIOM  Z ODDZIAŁÓW                     PRZEDSZKOLNYCH ŻYCZYMY POMYŚLNOŚCI ORAZ SAMYCH SUKCESÓW  W NOWYM ROKU SZKOLNYM!!!