Portal
PRZEDSZKOLE NR 1
09.09.2016
grafika

„Pokaż dzieciom kolory tęczy, a dosięgną gwiazd” – to hasło, które przyświeca funkcjonującemu od 1 września br. publicznemu Przedszkolu nr 1. Mimo, że placówka ta nie posiada oficjalnie nadanego imienia, wśród rodziców, nauczycieli funkcjonuje ono pod nazwą "Tęczowe wzgórze”. Przedszkole wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią, pierwszego tego typu zespołu w powiecie nakielskim.

W trzech oddziałach zdobywa wiedzę i bawi się 74 dzieci w wieku 2,5-6 lat. Jest to trzecie publiczne przedszkole, w Nakle. Funkcjonuje ono od godz. 6.30 do 16.00.  W przedszkolu zostały utworzone trzy grupy. Nauczycielkami poszczególnych grup są panie: Mariola Lipińska, Maryla Dura i Alina Płaczek. Dzielnie wspiera je w pracy z dziećmi pani Marta Podemska.

Podczas letnich wakacji, na potrzeby przedszkola zaadaptowano jedno skrzydło szkoły. W skład przedszkola wchodzą trzy przestronne sale lekcyjne, hol, w którym utworzono szatnię oraz toaleta, dostosowana do potrzeb najmłodszych dzieci. Przedszkole jest zamykane. Wszyscy rodzice otrzymali indywidualne kody dostępu otwierające drzwi.  Dzieci korzystają też ze stołówki, w której przygotowywane są: śniadania, obiady i podwieczorki. Przedszkolaki, zgodnie z deklaracją, złożoną przez ich rodziców, przebywają w przedszkolu 5 bądź 9 godzin. Przy przedszkolu powstał również plac zabaw, który, już w niedługim czasie, będzie miejscem harców naszych przedszkolaków.  

Korzystając z okazji, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację, remont, wyposażenie przedszkola, podziękować za otrzymane pozabudżetowe środki finansowe, za pomoc rzeczową. Podziękowania należą się m.in.: pani Katarzynie Gajak, państwu Lilii i Markowi Żywickim, panu Stefanowi Wiąckowi, panu Adamowi Nowakowi, przedsiębiorstwu drogowemu „REDON” i „DROTAG”.  Ogrom prac remontowych wykonali nieodpłatnie pracownicy SP3.

-Oddzielne podziękowania składamy nakielskiemu samorządowi gminnemu za udzielone wsparcie i pomoc.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT