Portal
Stołówka
03.04.2019
grafika
Powiązane galerie:
grafika
13.11.2015

9

SP 3
grafika
15.03.2016

7

SP 3
Powiązane pliki:

Stołówka szkolna znajduje się w części piwnicznej budynku. Codziennie, od wczesnych godzin,  panie kucharki i pan kucharz przygotowują, a później serwują smaczne i zdrowe (zgodne z zasadami zdrowego żywienia) posiłki. Spożywają je dzieci przedszkolne, uczniowie szkoły podstawowej i młodzież z pobliskiego gimnazjum. W sali konsumpcyjnej znajdują się stoliki, krzesełka i taborety dostosowane do starszych uczniów i dla maluchów. Ci ostatni mają możliwość skorzystania z trzech posiłków: śniadania, obiadu i podwieczorka. Starsi uczniowie zjadają tylko obiad. Codziennie kuchnia wydaje około 380 posiłków. O ile to możliwe posiłki są przygotowywane ze świeżych produktów, są urozmaicone i estetycznie podawane.

Menu stołówki jest bardzo różnorodne. Jeden dzień w tygodniu kuchnia serwuje dania  wegetariańskie. Innego dnia królują dania polskie. Jest również dzień sezonowy. Kolejnego dnia można poznać dania z innych państw świata. Jeden dzień poświęcony jest daniom rybnym.

Często dzieci przedszkolne z pomocą swoich pań i rodziców uczestniczą w przygotowaniu prostych zdrowych posiłków: smacznych kolorowych kanapek, sałatek, owocowych szaszłyków….

Odpłatność za korzystanie przez dzieci przedszkolne z posiłków jest ustalona w porozumieniu z Organem Prowadzącym i ogłoszona zarządzeniem dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. W roku szkolnym 2016/2017 wynosi ona:

a) śniadanie - 1,50 zł

b) obiad - 3,00 zł

c) podwieczorek - 1,50 zł

 Łączny koszt pełnego dziennego wyżywienia dziecka to 6,00 zł.

Zasady zapisania dziecka na posiłki, rezygnacji z nich, zgłaszania nieobecności dzieci, terminu i formy odpłatności, odliczeń, zawarte są w dokumentach przedszkolnych dostępnych w przedszkolu i na stronie internetowej.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT