18.Drużyna Harcerska "Zawiszacy"
08.10.2017

18. DH Zawiszacy im. Zawiszy Czarnego

Drużyna wielopoziomowa Zawiszacy im. Zawiszy Czarnego, działająca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle, powstała 1 września 2004 roku.

Zbiórki harcerskie odbywają się raz w tygodniu w harcówce na terenie ZSP nr 3.

Zuchy i harcerze biorą udział w uroczystościach i świętach państwowych, kościelnych, konkursach, festiwalach, biwakach, wycieczkach i rajdach. Podczas zbiórek dzieci uczą się postaw patriotycznych, umiłowania Boga i Ojczyzny, uczą się być dzielnymi i pomocnymi, starają się sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Na zbiórkach poznajemy także ważne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny i naszego regionu. Dzieci same decydują jakie sprawności indywidualne zuchowe i harcerskie zdobywają.

Zawiszacy co roku biorą aktywny udział w obchodach rocznic państwowych: Dnia Niepodległości, rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, uroczystościach rocznicowych związanych z wyzwoleniem obozu w Potulicach, rocznicy Powstania Wielkopolskiego oraz imprezach harcerskich: Apelu poległych harcerzy, Wigilii Harcerskiej, Dniu Myśli Braterskiej, Dniu Zucha, Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej oraz Manewrach Harcerskich.

Drużyna podjęła białą służbę w hufcu nakielskim, organizując czuwania i oprawę mszy świętych podczas uroczystości harcerskich. Bierze udział w przekazywaniu betlejemskiego światła pokoju, życzeń świątecznych dla pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej i szpitala oraz pomaga w akcjach przeprowadzanych na rzecz hospicjum domowego w Nakle.

Drużynę prowadzą: Bernadeta Dziewałtowska-Gintoft i Adam Dziewałtowski -Gintoft.

Zapraszamy wszystkich:

dla których ważne są wartości: Bóg, Honor i Ojczyzna,

którzy chcą służyć Bogu oraz ludziom ,

którzy chcą pokonywać własne słabości, by stawać się lepszymi.

Strony w dziale