Jak działa mózg?
"Jak działa mózg?" - to temat przewodni działań podjętych w Tygodniu Mózgu w grupie przedszkolnej "Maki". Zaczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego pt. "Było sobie życie - Mózg i Neurony". Dzieci poznały budowę centralnego układu informacyjnego. Wymieniły się spostrzeżeniami na temat treści obejrzanego filmu. Podały też przykłady jak każdy powinien dbać o mózg, czyli indywidualny skarb intelektualny. Dowiedziały się także jakie są różnice między mózgiem człowieka a sztuczną inteligencją.
Następnie dzieci przystąpiły do wykonania różnorodnych działań czynnościowych, by mózg dobrze pracował. Pierwszymi były ćwiczenia pamięciowe, których celem było zapamiętanie krótkich rymowanek.
Kolejne działanie polegało na wysłuchaniu tematycznego opowiadania, a zadaniem dzieci było "wyłapanie" i zainscenizowanie działań mózgu.
Oczywiście nie mogło zabraknąć zabaw manualnych, które polegały na kodowaniu przygotowanych elementów. Była to doskonała zabawa intelektualna włączająca do edukacji matematycznej połączona z działaniem artystycznym .
Udział w różnych formach zabaw to klucz do nauki, do ćwiczenia naszego intelektualnego "skarbu" na co dzień już od najmłodszych lat.