"Biblioteka. Lubię tu być"
Nasze przedszkole bierze udział w realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 uchwalonego przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. W związku z tym włączyliśmy się w realizację działań promujących czytelnictwo i podjęliśmy współpracę z Filią Dziecięcą Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią. Wszystkie grupy przedszkolne odwiedziły bibliotekę, w czasie XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem: "Biblioteka. Lubię tu być." Dzieci wysłuchały bajki o Misiu Bibliotekarzu, wykonywały zadania związane z czytelnictwem, wcielały się w rolę bibliotekarza, a także mogły samodzielnie wybrać książkę z półki. Na koniec uczestniczyły w zabawach ruchowych.
Bardzo dziękujemy Pani Ani Splitt za ciekawe zajęcia oraz mile spędzony czas. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece.