Gminny Przedszkolny Konkurs Plastyczny „Mój ulubiony bohater baśni braci Grimm”
23 kwietnia br. w Przedszkolu nr 1 „Tęczowe Wzgórze” odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Mój ulubiony bohater baśni braci Grimm”. Konkurs organizowany pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią miał na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych, popularyzowanie klasycznej literatury dziecięcej oraz kształtowanie u dzieci wartości, postaw moralnych i społecznych poprzez przybliżenie wzorców prezentowanych przez bohaterów baśni braci Grimm.
Organizacja konkursu stała się również wspaniałą okazją do integracji środowiska przedszkolnego na terenie gminy oraz promowania działalności przedszkolaków w środowisku lokalnym.
W konkursie udział wzięły dzieci z następujących placówek:
Przedszkole nr 1 „Tęczowe Wzgórze” w Nakle nad Notecią,
Przedszkole nr 2 w Nakle nad Notecią,
Przedszkole nr 3 „Bajkowa Łąka” w Nakle nad Notecią,
Zespół Szkolno- Przedszkolny w Paterku,
Zespół Szkolno- Przedszkolny w Występie,
Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ślesinie,
Centrum Rozwoju Dziecka „Reksio” w Nakle nad Notecią.
Dzieci tworząc prace konkursowe wykazały się pomysłowością, starannością wykonania oraz różnorodnością wykorzystania technik plastycznych.
Komisja konkursowa w składzie: Anna Kwasigroch, Katarzyna Borzych- Kubacka, Anna Splitt miała niełatwe zadanie, wybierając najciekawsze prace.
Ostatecznie wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:
Kategoria 3 i 4 latki
I miejsce: Celina Wawrzon
II miejsce: Łucja Brandt
III miejsce: Blanka Bembnista
Kategoria 5 i 6 latki
I miejsce: Filip Jurkiewicz
II miejsce: Maja Kociołek
III miejsce: Liliana Jankowska
Pozostałym uczestnikom konkursu przyznano wyróżnienia.
Wszystkim przedszkolakom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Gratulujemy wszystkim dzieciom kreatywności i zaangażowania, a nauczycielom i rodzicom dziękujemy za wsparcie dzieci w rozwijaniu ich pasji.
Katarzyna Sołdan-Kwiatkowska