Nasze uczennice na Gali we Włocławku

We wtorek, 28 kwietnia br. 2 uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią uczestniczyły w Gali Laureatów i Finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 -1514. Od Cedyni do Orszy". Gala odbyła się w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Na podsumowanie konkursu udały się Róża Lewandowska z kl. 7b i Martyna Należyty z kl.7c. Obie uczennice dotarły do etapu ponadwojewódzkiego i uzyskały tytuł Finalisty tego konkursu. 

Przypomnijmy, że wspomniany konkurs był wieloetapowy, bardzo wymagający oraz wykraczający tematycznie poza podstawę programową. 

Wspomnijmy również, że w etapie wojewódzkim uczestniczyło aż 8 osób z naszej szkoły, a mianowicie: Antoni Rotkiewicz z 7b, Kaja Rapier z 8b, Michalina Palicka z 7c, Michalina Murawska z 7c, Amelia Wilak z 7c, Iga Lepczyńska z 8a oraz wymienione wyżej  Róża Lewandowska i Martyna Należyty. Każda z wymienionych osób włożyła wiele wysiku i zaangażowania w przygotowania, ale zabrakło niewiele do awansu wyżej.   Wszystkim uczestnistnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a Róży i Martynie gratulujemy.

Do konkursu uczniów przygotowała pani Alicja Borus.