Konkurs wiedzy pt." Ze zdrowiem mi do twarzy"
Dnia 30.04.2026 r. w ZSP nr 3 w Nakle odbył się szkolny konkurs wiedzy pt. “Ze zdrowiem mi do twarzy” - edycja I. Wydarzenie miało na celu propagowanie wśród młodzieży działań prozdrowotnych, zwłaszcza w odniesieniu do przyjmowanych wartości i postaw, aktywności fizycznej, internetu i profilaktyki uzależnień, zdrowia środowiskowego, zdrowego odżywiania oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie, poza posiadaną wiedzą ogólną dot. zdrowia, mogli sprawdzić wiadomości zdobyte na przedmiocie Edukacja zdrowotna, który to przedmiot pojawił się w planie lekcyjnym po raz pierwszy w tym roku szkolnym. Uczestnictwo w przedmiocie było nieobowiązkowe i nieoceniane, tym bardziej zadowala fakt tak licznego uczestnictwa w konkursie. Zmagania miały charakter drużynowy. 2-osobowe zespoły w ciągu 60-minut rozwiązywały test składający się z części zamkniętej (40 pytań) i otwartej (3 pytania).
Spośród obecnych 13 drużyn wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce - Jan Bladzich Antoni Górniak
II miejsce - Wojciech Puciłowski Maja Stankiewicz
III miejsce ex aequo 2 drużyny: Antonina Gruntkowska i Maja Żygowska
oraz Zuzanna Pankowska i Blanka Stańczyk
Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy okolicznościowe.
Gratulujemy uczniom wiedzy, odwagi oraz umiejętności pracy zespołowej, a nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły w wolontariacie panie: Justyna Majda i Aleksandra Morszczynin.
Działanie zostało realizowane w ramach projektu pt. “Na zdrowie - to nie tylko przysłowie!” - edycja II, który współfinansuje Powiat Nakielski w ramach dotacji oraz Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI w Nakle nad Notecią.