Konkurs wiedzy pt." Ze zdrowiem mi do twarzy"

Dnia 30.04.2026 r. w ZSP nr 3 w Nakle odbył się szkolny konkurs wiedzy pt. “Ze zdrowiem mi do twarzy” - edycja I. Wydarzenie miało na celu propagowanie wśród młodzieży działań prozdrowotnych, zwłaszcza w odniesieniu do przyjmowanych wartości i postaw, aktywności fizycznej, internetu i profilaktyki uzależnień, zdrowia środowiskowego, zdrowego odżywiania oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie, poza posiadaną wiedzą ogólną dot. zdrowia, mogli sprawdzić wiadomości zdobyte na przedmiocie Edukacja zdrowotna, który to przedmiot pojawił się w planie lekcyjnym po raz pierwszy w tym roku szkolnym. Uczestnictwo w przedmiocie było nieobowiązkowe i nieoceniane, tym bardziej zadowala fakt tak licznego uczestnictwa w konkursie. Zmagania miały charakter drużynowy. 2-osobowe zespoły w ciągu 60-minut rozwiązywały test składający się z części zamkniętej (40 pytań) i otwartej (3 pytania). 

Spośród obecnych 13 drużyn wyłoniono następujących laureatów: 

I miejsce - Jan Bladzich Antoni Górniak

 II miejsce - Wojciech Puciłowski Maja Stankiewicz 

III miejsce ex aequo 2 drużyny: Antonina Gruntkowska i Maja Żygowska 

                                                 oraz Zuzanna Pankowska i Blanka Stańczyk 

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy okolicznościowe. 

Gratulujemy uczniom wiedzy, odwagi oraz umiejętności pracy zespołowej, a nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie. 

Konkurs przygotowały i przeprowadziły w wolontariacie panie:  Justyna Majda i Aleksandra Morszczynin.  

Działanie zostało realizowane w ramach projektu pt. “Na zdrowie - to nie tylko przysłowie!” - edycja II, który współfinansuje Powiat Nakielski w ramach dotacji oraz Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI w Nakle nad Notecią. 

 

Materiał: Justyna Majda