Wycieczka do Muzeum Mydła i Brudu

W miesiącu kwietniu br. odbyła się wycieczka dzieci z klasy I do Muzeum Mydła i Brudu w Bydgoszczy oraz do manufaktury cukierniczej. Zanim jednak dzieci udały się do jedynego w swoim rodzaju muzeum to wcześniej uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych poświęconych higienie ciała i umysłu. Wykonywały prace tematyczne i uczyły się podstawowych zasad prozdrowotnych.

Uczestnicy wycieczki  poznali podczas pobytu w muzeum tajniki higieny w dawnych wiekach. Z uwagą wysłuchały prelekcji przewodniczki. Obejrzały ciekawe wystawy, na których zgromadzono przedmioty służące do utrzymania higieny  w dawnych czasach. Samodzielnie wykonały także mydełka. 

Natomiast w manufakturze cukierniczej poznały tajniki dobrej zabawy przy wytwarzaniu słodkości.

Transport dzieci do Muzeum Mydła i Brudu został pokryty ze środków pozyskanych z projektu pt. "Na zdrowie - to nie tylko przysłowie!-edycja II", który jest współfinansowany przez Powiat Nakielski w ramach dotacji i Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI. Natomiast bilety wstępu do muzeum zostały zakupione ze środków własnych rodziców dzieci.

Materiał: stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI